Milan dhe Roma në luftë për talentin e madh nga Serie A – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Milan dhe Roma në luftë për talentin e madh nga Serie A

milan-dhe-roma-ne-lufte-per-talentin-e-madh-nga-serie-a

AC Milan është i interesuar të nënshkruajë me mbrojtësin e Hellas Verona, Matteo Lovato, por ata përballen me konkurrencë nga Roma.

21-vjeçari ka pasur disi një sezon përparimi në Serie A pasi ka bërë 20 paraqitje në kampionat deri më tani në fushatën aktuale, duke çuar në raporte të përhapura se ai ka tërhequr interesin nga disa klube të larta të Serie A, përcjell ORAinfo.

Me Milanin gjithmonë në kërkim të talenteve të rinj që ata mund të zhvillojnë në një bërthamë të ardhshme, duket se Rossonerët i kanë vënë sytë Lovato, duke pasur parasysh që Leo Duarte dhe Mateo Musacchio u larguan në Janar.

Po ashtu duke pas parasysh se qëndrimi i Fikayo Tomori përtej qershorit është i pasigurt.

Mirëpo Milan do ta këtë në garë për këtë lojtar edhe Romën.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Milan dhe Roma janë të interesuar të nënshkruajnë me Lovato këtë verë, megjithëse këta të fundit tashmë kanë nisur ofertën e tyre të hapjes.

Giallorossi tashmë ka vendosur një ofertë hapëse prej 13 milionë euro në tryezë dhe ndërsa Diavolo nuk kanë filluar bisedimet ende, ata po monitorojnë nga afër qendërmbrojtësin. /ORAinfo/

Të ngjajshme

Mbrojtësi suedez: Kosova po bën mjaft mirë, përkundër që është formuar qe pesë vite

albswiss.com

Milan – Donnarumma, vjen lajmi i shumë pritur nga Italia

albswiss.com

Plas ‘sherri’ mes kandidatëve presidencialë në Barcelonë

albswiss.com