Milan marrëveshje të re me Chelsean për yllin e madh – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Milan marrëveshje të re me Chelsean për yllin e madh

milan-marreveshje-te-re-me-chelsean-per-yllin-e-madh

Milan marrëveshje të re me Chelsean.

Duket se ardhja e Fikayo Tomorit tek Milan do të sjellë edhe përfitime tjera në merkaton e Rossonerëve.

Kjo pasi tashmë kuqezinjtë kanë shfaqur interesim për transferimin e sulmuesit të Chelseas, Tammy Abraham dhe Tomori e ka ftuar atë të vijë në Milano dhe kjo pritet të ketë një ndikim të madh tek ai.

I lindur më 1997 anglezi ka hasur në vështirësi për të gjetur vazhdimësinë tek Chelsea qysh prej ardhjes në skuadër të Timo Werner.

Milani është duke shikuar të gjitha mundësitë e saj për transferimin e tij dhe çmimi i tij vlerësohet diku tek 35-40 milionë euro.

Ditëve të fundit për këtë mundësi transferimi janë duke shkruar shumë edhe mediat angleze të cilat çdo ditë e më shumë po e lidhin emrin e tij me Rossonerët.

Të ngjajshme

E bukur, Arbër Zeneli i jep epërsinë Kosovës, shënon gol

albswiss.com

Barcelona – Huesca, këto janë formacionet zyrtare

albswiss.com

Challandes publikon listën e futbollistëve për ndeshjet e marsit, mungon sulmuesi kosovar

albswiss.com