Milan me super transfer nga Real Madridi me parametra zero – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Milan me super transfer nga Real Madridi me parametra zero

milan-me-super-transfer-nga-real-madridi-me-parametra-zero

Super transfer nga Maldini me parametra zero.

Paolo Maldini vazhdon punën e tij të jashtëzakonshme në merkato për skuadrën e Milan ku tashmë po bën gati transferimin e sulmuesit anësor të Real Madrid, Lucas Vasquez por me parametra 0.

Kjo për shkak se Florentino Perez nuk është i interesuar më për të rinovuar me të dhe Rossonerët janë duke pritur mundësinë e duhur për ta sjellë atë në San Siro.

Një rinovim në një situatë të tillë nuk e pranon as Vasquez pasi ai nuk është më i preferuari i Zidane dhe nuk dëshiron të kalojë edhe një sezon tjetër në hije.

Maldini po kërkon ta shfrytëzojë në maksimum këtë situatë dhe mund ti ofrojë një pagë të leverdishme atij për shkak se nuk do ta kenë të detyruar të paguajnë një çmim për transferimin e tij.

Të ngjajshme

Laporta ‘dridh’ Milanin, transferon yllin rosonerë

albswiss.com

Challandes flet pas fitores së Kosovës, ka një mesazh para ndeshjes kundër Suedisë

albswiss.com

Para ndeshjes me Manchester Unitedin, Pioli jep lajmin e madh

albswiss.com