Milan merr lajmin e keq, ja sa ndeshje do të mungojë Ibrahimovic – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Milan merr lajmin e keq, ja sa ndeshje do të mungojë Ibrahimovic

milan-merr-lajmin-e-keq,-ja-sa-ndeshje-do-te-mungoje-ibrahimovic

Ibra “out” 4 ndeshje! Pioli tani duhet të gjejë zgjidhje dhe pret Mandzukic.

Në ndeshjen kundër Romës, Milani regjistroi tre zëvendësime të detyruara për shkak të dëmtimeve të Ibrahimovic, Rebic dhe Calhanoglu.

Buletini mjekësor, në veçanti, raportoi se sulmuesi suedez regjistroi një dëmtim të muskulit të majtë të aduktorit.

Lojtari, i cili do të rivlerësohet me një test tjetër instrumental në rreth dhjetë ditë, do të detyrohet të humbasë disa ndeshje të rëndësishme.

Ndeshjet që numri 11 kuqezi do të humbasë janë tre në Serie A dhe 1 në Europa League (ajo ndaj Manchester United)

Zlatan nuk do të jetë me siguri ndaj Udinese, Verona dhe Napoli si dhe ndeshjen e Ligës së Evropës me Manchester United.

Kontrolli që lojtari do të kryejë për rreth dhjetë ditë, nëse ai jep një përgjigje qetësuese, do të pasohet nga një rehabilitim dhe një rikuperim i qartë që do të vendoset.

Sakaq, Stefano Pioli pret rikuperimin e Mandzukic ose do të luajë Leal qendërsulmues.

Këto, pra, angazhime në përmbledhje që Ibrahimovic do të humbasë:

03 MARS 2021 – MILAN-UDINESE

07 MARS 2021 – VERONA-MILAN

11 Mars 2021 – MANCHESTER UNITED-MILAN

14 Mars 2021 – MILAN-NAPOLI

Të ngjajshme

Pas Man Utd edhe gjiganti spanjoll në garë për Andre Silvën

albswiss.com

Këto dy super ndeshje na presin sot në Ligën e Kampionëve

albswiss.com

Çka i shkroi Klopp në Whatsapp lojtarit të Liverpool, që u frikësua aq shumë

albswiss.com