Milan – Napoli, këto janë formacionet e mundshme – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Milan – Napoli, këto janë formacionet e mundshme

milan-–-napoli,-keto-jane-formacionet-e-mundshme

Milan – Napoli formacionet e mundshme.

Milan dhe Napoli do të ndeshen nesër në kuadër të xhiros së 27-të të Serie A.

Milan kërkon që të vazhdojë “gjuetinë” për titullin e Serie A, “Rossonerët” kanë përball Napolin në San Siro në ndeshjen e nesërme, transmeton lajmi.net.

Napoli më herët konfirmoi se Amir Rrahmani do mungojë, si pasojë e një lëndimi në muskulin femural të këmbës së djathtë.

Për Milanin, nuk do jenë të gatshëm, Ibrahimovic, Bennacer, Mandzukic dhe Rebic.

Për Napolin do mungojë, Rrahmani, Ghoulam dhe Petagna.

“Rossonerët” qëndrojnë në pozitën e dytë me 56 pikë, ndërsa Napoli mban pozitën e gjashtë me 47 pikë, përkatësisht pesë pikë larg nga zona e Ligës së Kampionëve.

Formacionet e mundshme të klubeve.

MILAN (4-2-3-1): Donnarumma; Dalot, Tomori, Kjaer, Hernandez; Tonali, Kessie; Castillejo, Calhanoglu, Krunic, 17 Leão.

NAPOLI (4-2-3-1): Ospina, Di Lorenzo, Maksimovic, Koulibaly, Hysaj; Demme, Fabiàn; Politano, Zielinski, Insigne; Osimhen.

Të ngjajshme

Ky vend suspendon ndeshjet kualifikuese për Kupën e Botës, Qatar 2022

albswiss.com

Hernandez ka disa fjalë për Kosovën dhe një kërkesë për tifozët

albswiss.com

Interi e zgjedh portierin e ri

albswiss.com