Alb'swiss TV
Lajme

Ministri i Shëndetësisë prezanton projektin për ndërtimin e spitalit të Podujevës

ministri-i-shendetesise-prezanton-projektin-per-ndertimin-e-spitalit-te-podujeves

Zemaj prezanton projektin për ndërtimin e spitalit të Podujevës.

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, së bashku me U.D. Drejtorin e ShSKUK-së, Saudin Maliqin, deputetin Ekrem Hyseni dhe përgjegjësin e Spitalit të Podujevës, Afrim Tahiri, kanë prezantuar projektin e sapo finalizuar për ndërtim të spitalit të Podujevës.

Zemaj ka thënë se spitali do të ketë sipërfaqe rreth 7.700 m2.

Në këtë spital do të ofrohen shërbimet si: Diagnostika (Laboratorët me Radiologji), Ambulancat Specialistike, Shërbimi Emergjent, Mjekësia Interne, Kirurgji dhe Ortopedi, Gjinekologji dhe Neonatologji dhe Pediatri.

“Llapi meriton spital me kushte dhe shërbime për shumë arsye. Një ndër to, është të ofrohet shërbimi sekondar sa më afër qytetarëve dhe të mos ngarkohet QKUK-ja, sepse, jo vetëm Podujevës por edhe Prishtinës i mungon Spitali i Përgjithshëm”, ka thënë Zemaj.

Të ngjajshme

Infektologu i njohu kërkon që mos të mbyllemi sërish: Rastet me koronavirus do të rriten

albswiss.com

Kryeministri Hoti priti në takim njoftues Atasheun e ri ushtarak nga SHBA

albswiss.com

Ende asnjë njoftim nga Gjykata Speciale për aktakuzën kundër Gucatit

albswiss.com