Alb'swiss TV
Sport

Napoli do të luajë me fanellë të veçantë për nder të Maradonës

napoli-do-te-luaje-me-fanelle-te-vecante-per-nder-te-maradones

Napoli do të luajë me fanellë të veçantë për nder të Maradonës.

Napoli do ta veshë një fanellë të veçantë, të frymëzuar nga fanella e Argjentinës, për ta nderuar Diego Armando Maradonën në takimin e sotëm kundër Romës në Serie A.

Napoli njoftoi në uebsajtin e vet zyrtar se skuadra do të luajë me një fanellë të veçantë, të dizajnuar nga Kappa, për ta nderuar numrin 10 legjendar, i cili vdiq të mërkurën.

“Para një viti, bashkë me Kappa, menduam ta dizajnonim një fanellë të veçantë e cila i bën jehonë Diego Maradonës, Argjentinës së tij të dashur dhe lidhjes së tij të ngushtë me popullin e Napolit”, thuhet në uebsajtin e Napolit.

“Ne shpresonim se Diego do të ishte në gjendje ta shihte atë, e mbase edhe ta vishte atë dhe ta ndante me ne ngazëllimin tonë”.

Napoli përballet sonte me Romën në San Paolo në ndeshjen e dytë të napolitanëve që prej vdekjes së fituesit të Kupës së Botës më 1986.

Të ngjajshme

Conte mundohet të minimizojë fitoren e Milanit

albswiss.com

Verona – Inter, këto janë notat e lojtarëve

albswiss.com

E dhimbshme: Publikohet audio e fundit e Maradonës në Whatsapp

albswiss.com