Napoli mposht Granadën, por eliminohet nga Europa League – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Napoli mposht Granadën, por eliminohet nga Europa League

napoli-mposht-granaden,-por-eliminohet-nga-europa-league

Napoli i Gennaro Gattuso është eliminuar nga Europa League.

Në sfidën e kthimit, Napoli e mundi në shtëpi 2-1 Granadën, por humbja 2-0 në sfidën e parë i dërgon ata te shpija.

Napoli e nisi mirë takimin, në minutën e 3’, Zielinski shënoi për 1-0.

Mysafirët barazuan me anë të Montoros dhe krejt në minutën e 59’, Ruzi shënoi për rezultatin përfundimtar 2-1.

Deri në fund, Napoli pati kohë dhe shanse për më shumë, por nuk pati ndryshim rezultati.

Në këtë ndeshje nga minuta e parë luajti edhe Amir Rrahmani.

Të ngjajshme

Oferta e pesë gjigantë evropianë, ky është vendimi i Barellas

albswiss.com

Policia nuk garanton siguri, rrezikohet ndeshja Shqipëri – Angli

albswiss.com

Një yll i ri futbolli po vjen nga familja heroike Jashari

albswiss.com