Ndeshja kundër Barcelonës, Neymar rikthehet në stërvitje – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Ndeshja kundër Barcelonës, Neymar rikthehet në stërvitje

ndeshja-kunder-barcelones,-neymar-rikthehet-ne-stervitje

Neymar rikthehet në stërvitje.

Dy javë larg ndeshjes së dytë të Paris Saint-Germain kundër Barcelonës, Neymar është kthyer në stërvitjen individuale.

Braziliani humbi ndeshjen e parë në Camp Nou pasi pësoi një dëmtim në kofshë kundër Caen një javë më parë.

Kishte dyshime fillestare nëse ai do të ishte i aftë të luante në ndeshjen e dytë, por, duke pasur parasysh rikuperimin e tij duke shkuar mirë, tani duket një shans më i madh.

“Neymar ka qenë duke u stërvitur shumë mirë, ai duket mirë fizikisht,” tha Mauricio Pochettino në konferencën për shtyp të mbajtur sot.

“Ai është në rrugën e duhur për t’u kthyer siç ishte parashikuar. Ai sot është rikthyer në stërvitje duke vrapuar dhe duke bërë ushtrime. Ai ishte në humor shumë të mirë” – theksoi trajneri i PSG-s, Pochettino.

Neymar po kalon kohën të mirë si lojtar i PSG. Ai po mbështetet nga klubi dhe pritet të nënshkruajë një kontratë të re në Paris.

Të ngjajshme

Trajneri i Lituanisë gjen fajtorin e humbjes nga Kosova

albswiss.com

Ndeshje e ‘çmendur’ mes Turqisë dhe Holandës

albswiss.com

Zlatan Ibrahimovic i bën gati valixhet për Kosovë

albswiss.com