Ndeshja ndaj Veronës, Milan me një mungesë të madhe – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Ndeshja ndaj Veronës, Milan me një mungesë të madhe

ndeshja-ndaj-verones,-milan-me-nje-mungese-te-madhe

Milani me mungesë të madhe ndaj Veronas.

Milani duhet t’ia dalë pa Hakan Calhanoglu kundër Hellas Veronas të dielën, pasi reprezentuesi i Turqisë po përballet me një lëndim.

Mesfushori ofanziv nuk u paraqit as në barazimin 1-1 me Udinesen për shkak të dëmtimit të muskujve që aktualisht është duke e mjekuar dhe humbi tre ndeshje për shkak të koronavirusit në janar.

Sky Sport Italia raporton se Calhanoglu nuk do të kthehet kundër Hellas Veronas, pasi Milani ka planifikuar testimet të reja për 27-vjeçarin të hënën.

Testet e reja do të kuptojnë evolucionin e problemit të muskujve kofshën e majtë.

Calhanoglu ka luajtur 21 ndeshje në Serie A këtë term dhe ka qenë një lojtar i rëndësishëm i përbërjes së trajnerit Stefano Pioli, duke kontribuar një gol dhe nëntë asistime në process.

Të ngjajshme

Konfirmohet edhe një rast me koronavirus në Torino

albswiss.com

Kokëçarje për Piolin, i lëndohet një tjetër lojtar

albswiss.com

Boksieri Nuri Seferi i kundërpërgjigjur Vuçiqit, shpërthen në ‘Facebook’

albswiss.com