Ndeshje me shumë gola, Dortmund mposht Sevillan – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Ndeshje me shumë gola, Dortmund mposht Sevillan

ndeshje-me-shume-gola,-dortmund-mposht-sevillan

Përfundon ndeshja në mes të Dortmundit me Sevillan.

Borussia Dortmund ka arritur që të fitojë me rezultat të përgjithshëm 5-4 ndeshjen ndaj Sevillas në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Pas golave të shënuar nga Erling Haaland 35′ dhe 54′, Dortmundi ka kaluar në fazën e 8-tës së finales.

Haaland ishte i jashtëzakonshëm në këtë ndeshje, ku ai u bë edhe lojtari më i ri (20 vjeç) që ka arritur të shënojë 20 gola në Ligën e Kampionëve në vetëm 14 ndeshje.

En Nesyri arriti që të shënoi dy herë për Sevillën, mirëpo nuk ishte e mjaftueshme.

Javëve në vazhdim do përfundojnë edhe ndeshjet e tjera për të mësuar më pas kur do të jetë shorti i ardhshëm.

Të ngjajshme

A po largohet nga Real Madridi? Më në fund vendos Isco

albswiss.com

Superkompjuteri parashikon short makthi për Liverpoolin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

albswiss.com

Lamtumirë Lazio, Muriqi befason me klubin e ri

albswiss.com