Alb'swiss TV
Lajme

Në “baushtellë” gjeti një piano, punëtori kosovar mahnit me interpretimin e tij në Gjermani

ne-“baushtelle”-gjeti-nje-piano,-punetori-kosovar-mahnit-me-interpretimin-e-tij-ne-gjermani

Punëtori kosovar gjen në “baushtellë” një piano, mahnit me interpretimin e tij në Gjermani.

Në pamundësi që të gjejnë një vend pune në Kosovë, shumë kosovarë ua kanë mësyrë shteteve të huaja.

Në mesin e tyre është edhe Gazmend Geci, i ka shkuar në Gjermani në kërkim të një jetë më të mirë.

Të hënën gjatë punës, Gazmendi ka hasur në një piano të braktisur.

Duke qenë se Gazmendi ka njohuri edhe për artin dhe muzikën për një moment ka lënë punën dhe ka ekzekutuar në piano disa melodi të këngëve shqipe.

Ai madje është futur live në facebook, duke interpretuar disa këngë që në Kosovë janë shumë të pëlqyeshme.

Të ngjajshme

16 persona me Covid19 në gjendje të rëndë, në Spitalin e Pejës

albswiss.com

Ngjarjet e vitit 2020 në Kosovë: Lufta me pandeminë, Gjykata Speciale e zgjedhjet e jashtëzakonshme

albswiss.com

Kryetari i Istogut del para Gjykatës në fundin e janarit 2021

albswiss.com