Alb'swiss TV
Lajme

Në gjendje të mjerueshme flamuri i Kosovës në Kuvend

ne-gjendje-te-mjerueshme-flamuri-i-kosoves-ne-kuvend

Flamuri i Kosovës në Kuvend në gjendje të mjerueshme.

Zëdhënësi i Ministrisë së Financave, Muharrem Shahini, ka publikuar fotografi të flamurit të Kosovës në ndërtesën e Kuvendit, i cili duket në gjendje të mjerueshme

Flamuri i Kosovës në ndërtesën e Kuvendit nuk është në gjendjen në të cilën duhet të jetë.

Ai pothuajse gati sa nuk ka rënë nga shtylla në të cilën është i varur.

Në fotografitë që ka shpërndarë në Facebook, Shahini ka pyetur nëse përdhosja e flamurit të Kosovës shtë vepër penale.

Ndërkohë, në nenin e 17’të të Ligjit për përdorimin e simboleve shtetërore të Kosovës, bëhet e ditur se vendosja në mën yrë jo të duhur e flamurit të Kosovës, është e dënueshme.

Të ngjajshme

Masat e reja anti-Covid, njoftim i rëndësishëm për nxënësitë dhe studentët

albswiss.com

Rrëfimi prekës i kosovares që mposhti kancerin dhe koronavirusin

albswiss.com

Zeka thotë se aktakuza ndaj Thaçit dhe Veselit janë konfirmuar

albswiss.com