Në moshën 66 vjeçare vdes legjenda e boksit – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Në moshën 66 vjeçare vdes legjenda e boksit

ne-moshen-66-vjecare-vdes-legjenda-e-boksit

Vdes legjenda e boksit Marvin Hagler

Ish-kampioni i botës në peshat e mesme, Marvin Hagler, ka vdekur në moshën 66-vjeçare.

Amerikani, i njohur edhe me nofkën “i mrekullueshmi”, dominoi divizionin e peshave të mesme nga viti 1979 deri në humbjen e tij të diskutueshme nga Sugar Ray Leonard në prill 1987, raporton BBC.

“Sot, për fat të keq burri im i dashur ‘Marvelous’ Marvin vdiq papritur në shtëpinë e tij këtu në New Hampshire”, ka thënë gruaja e tij Kay Hagler.

Hagler mori pjesë në 67 luftëra gjatë karrierës së tij profesionale 14-vjeçare. Ai fitoi 62 meçe, prej tyre 52 me nokaut, ndërsa barazoi dy dhe humbi tre herë.

Të ngjajshme

Lamtumirë Pirlo, Juventus gjen trajnerin e ri

albswiss.com

Çka po ndodh? Djali i topave të Ajaxit “gjuan” lojtarin e Romës

albswiss.com

Thellohet përçara, Ronaldo nuk beson se Juventusi është në nivelin e tij

albswiss.com