Alb'swiss TV
Sport

Në nderim të Maradonës, tifozët e Napolit ndriçojnë stadiumin e tyre

ne-nderim-te-maradones,-tifozet-e-napolit-ndricojne-stadiumin-e-tyre

Tifozët e Napolit ndriçojnë stadiumin e tyre në nderim të Maradonës.

Napoli do të zhvillojë ndeshjen e parë që nga vdekja e legjendës së tyre, Diego Armando Maradona.

Legjenda argjentinase që ka bërë historinë me Napolin, ndërroi jetë të mërkurën, në shtëpinë e tij në Argjentinë.

Për tifozët e Napolit, Diego Armando Maradona është një mit, lojtari më i madh në histori të klubit të tyre, që u solli dy tituj të kampionit.

Gjatë ditës së mërkurë, shumë tifozë janë mbledhur rrugëve të qytetit për të ndezur qirinj në nder të Maradonës.

Sot, para ndeshjes së Ligës së Evropës, që Napoli e zhvillon ndaj Rijekas, një numër i madh i tifozëve janë mbledhur para stadiumit ‘San Paolo’, duke ndezur shumë fishekzjarre.

Stadiumi i Napolit pritet që shumë shpejt të trashëgoi emrin e Diego Maradonës.

Të ngjajshme

Po rikthehet Milani i madh, barazon rekordin 56-vjeçar

albswiss.com

Pak ditë më parë i vdiq babai, Totti infektohet me koronavirus

albswiss.com

Nis ndeshja mes Kosovës dhe Sllovenisë në “Fadil Vokrri”

admin