Alb'swiss TV
Lajme

Nga nesër Trafiku Urban në Prishtinë do të jetë pa pagesë

nga-neser-trafiku-urban-ne-prishtine-do-te-jete-pa-pagese

Nga nesër Trafiku Urban në Prishtinë do të jetë falas për të gjithë.

Trafiku Urban në Prishtinë nga nesër do të jetë falas.

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka njoftuar se për një muaj rresht, Trafiku Urban do të jetë falas.

Ai ka kërkuar nga qytetarët që të jenë të kujdesshëm dhe të respektojnë masat ndaj Covid-19.

“Zbatimi i të gjitha rregullave dhe masave mbrojtëse kundër Covid-19 mbeten në fuqi dhe janë të obligueshme për secilin që udhëton me këta autobusë. Të vazhdojmë të jemi të kujdesshëm dhe të ndërgjegjshëm për mbrojtjen e shëndetit tonë dhe të tjerëve rreth nesh”, ka shkruar Ahmeti në Facebook.

Të ngjajshme

Vjosa Osmani e Kosnett bisedojnë virtualisht për zhvillimet në vend

albswiss.com

Sami Lushtakut i vdes një person i familjes

albswiss.com

Numri me i madh i të infektuarve të fundit vije nga këto dy komuna

albswiss.com