Alb'swiss TV
Lajme

Ngjarje e rëndë në Lipjan, intervenon Policia

ngjarje-e-rende-ne-lipjan,-intervenon-policia

Gjuajtje me ar’më në Lipjan, intervenon Policia.

Policia e Kosovës ka sekuestruar një rev’ole dhe gjashtë fishekë nga një person i dyshuar në fshatin Shalë të Lipjanit.

Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Agron Borovci.

“Sot rreth orës 16:00 është raportuar për gjuajtje me ar’më zjarri në fshatin Shalë të komunës së Lipjanit. Policia me shpejtësi ka trajtuar informatën dhe ka dalë në vendin e ngjarjes. Veprimet operativo-hetimore kanë rezultuar me identifikimin e të dyshuarit F. Sh, mashkull, 51 vjeç, nga i cili është sekuestruar; Një revole me gaz, e tipit EKOL, kalibrit 9mm, si dhe gjashtë copë fishek”, ka thënë Borovci.

“Ndaj të dyshuarit është iniciuar rasti për mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të pa autorizuar të armës. I njëjti është intervistuar nga ana e policisë dhe është proceduar më tutje në përputhje me rekomandimet e prokurorit të shtetit”, shtoi ai.

Të ngjajshme

Pandemia shtyn kthimin e shtetasve kosovarë nga Siria

albswiss.com

Vërshohet magjistralja Prishtinë-Ferizaj, vazhdojnë reshjet e shiut

albswiss.com

Sërish dështon votimi i disa projektligjeve në Kuvend

albswiss.com