Alb'swiss TV
Lajme

NISMA tashmë me 10 deputetë, Grupi do të quhet NISMA-AKR-6 plus

nisma-tashme-me-10-deputete,-grupi-do-te-quhet-nisma-akr-6-plus

NISMA tashmë me 10 deputetë, Grupi do të quhet NISMA-AKR-6 plus.

Grupit Parlamentar të Nismës Socialdemokrate-AKR i janë bashkuar edhe katër deputetë të Kuvendit të Kosovës.

Këtë për “Indeksonline”, e ka konfirmuar edhe shefi i Grupit Parlamentar të Nismës, Endrit Shala, i cili ka thënë se tani e tutje deputetët: Duda Balje, Fikrim Damka, Fidan Jilta dhe Albert Kinolli do të funksionojnë në kuadër të Grupit Parlamentar i cili do të quhet NISMA-AKR-6 Plus.

Shala ka bërë me dije se kjo pritet të formalizohet proceduralisht në seancën e ardhshme.

Poashtu edhe deputeti Fikrim Damka ka konfirmuar pë r “Indeksonline”, krijimin e kë tij grupi me dhjetë deputetë dhe se qysh nesë r do të zyrtarizohet ky grup i pë rbashkë t parlamentar.

Të ngjajshme

Kjo është situata në pikën kufitare në Merdarë

albswiss.com

LDK-ja kërkon marrëveshje të gjerë për presidentin

albswiss.com

Nënkryetarja e Kuvendit: Shumë deputetë erdhën u nënshkruan vetëm për të marrë mëditje

albswiss.com