Një rast i ri me Covid-19 tek Juventusi – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Një rast i ri me Covid-19 tek Juventusi

nje-rast-i-ri-me-covid-19-tek-juventusi

Juventusi njofton një rast të ri me koronavirus.

Juventus njofton se një anëtar të grupit të tyre të ekipit të testuar pozitivisht për COVID, por sqaroni se ai nuk është një futbollist.

“Zonja e Vjetër” u përball me Hellas Veronas të shtunën dhe do të takohet me Spezia në Allianz Stadium të martën.

“Klubi i Futbollit Juventus njofton se, gjatë kontrolleve të parashikuara nga protokolli në fuqi, doli një rezultat pozitiv Covid-19 nga një anëtar (jo-lojtar) i grupit të ekipit i cili u vendos në izolim,” thuhet në deklaratën zyrtare të klubit.

“Klubi është në kontakt me autoritetet përkatëse shëndetësore për përcaktimin e një zbatimi efektiv të protokolleve të kërkuara për të lejuar aktivitetet e trajnimit dhe konkurrencës të Grupit të Ekipit” – thuhej gjithashtu në komunikatë.

Të ngjajshme

Formacionet zyrtare: Kosova luan për një rezultat pozitiv kundër Spanjës

albswiss.com

Befasi për të gjithë: Dorëhiqet Majlinda Kelmendi

albswiss.com

Juventus publikon listën e lojtarëve të grumbulluar ndaj Beneventos, Dybala jasht

albswiss.com