Alb'swiss TV
Lajme

Një shkollë e Prishtinës respekton vendimin e SBASHK’ut, nuk mbajnë mësim

nje-shkolle-e-prishtines-respekton-vendimin-e-sbashk’ut,-nuk-mbajne-mesim

Kjo shkollë e Prishtinës respekton vendimin e SBASHK’ut, nuk mbajnë mësim.

Shkolla Fillore, “Meto Bajraktari”, në Prishtinë ka respektuar thirrjen e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit dhe Shkencës dhe Kulturës (SBAShK).

Qeveria e Kosovës me anë të një njoftimi ka bërë të ditur se do të mbahen mësimi i rregullt në shkollat e Kosovës. Mirëpo, me këtë vendim të ekzekutivit nuk po pajtohen në SBAShK. Të njëjtët e kanë shpallur këtë ditë, ditë pushimi.

Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jashari ka thënë se mësimdhënësit i kanë njoftuar nxënësit e gjatë ditës së premte sipas kalendarit të këtij viti se e hëna është pushim.

Ndërsa, edhe nga Ministria e Arsimit kanë bërë të ditur se qëndrimi i tyre është i njëjtë me atë të kryeministrit Hoti.

Nga kjo ministri kanë thënë se mësimi do të zhvillohet në të gjitha shkollat në Kosovë.

Të ngjajshme

Ja si do tëe jetë moti në 5 ditët e ardhshme

albswiss.com

Hoti: Nuk do ta pranoj propozimin e Osmanit për shefin e ri të AKI-së

admin

Konfirmohet viktima e parë nga Kosova në Izmir, djali i saj rëndë në spital

albswiss.com