Alb'swiss TV
Sport

Npoli – Roma, publikohen formacionet zyrtare

npoli-–-roma,-publikohen-formacionet-zyrtare

Formacionet zyrtare: Napoli – Roma

Sonte (e diele) do zhvillohet ndeshja interesante mes Napolit dhe Romës, e vlefshme për xhiron e nëntë të Seria A.

Të dy skuadrat kanë mungesa shkaku i rasteve pozitive me COVID-19 dhe lëndimeve, shkruan lajmi.net.

Te vendasit mungojnë dy shqiptarët Elseid Hysaj dhe Amir Rrahmani, derisa të Roma do mungojë Marash Kumbulla.

Formacionet zyrtare:

Napoli: Meret, Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Rui, Fabian, Demme, Lozano, Zielinski, Insigne, Mertens.

Roma: Mirante, Mancini, Cristante, Ibanez, Karsdorp Pellegrini, Veretout, Spinazzola, Pedro, Mkhitaryan, Dzeko.

Të ngjajshme

Merkato në sulm, ja lojtarët qe po monitorojnë drejtuesit e Milanit

albswiss.com

Lajm i keq për Tottenhamin, ylli i skuadrës rezulton pozitiv me koronavirus

albswiss.com

Lajm i keq për Liverpool

albswiss.com