Alb'swiss TV
Lajme

Osmani me një këngë reagon për fitoren e VV-së në Podujevë

osmani-me-nje-kenge-reagon-per-fitoren-e-vv-se-ne-podujeve

Vjosa Osmani me një këngë reagon për fitoren e VV-së në Podujevë.

U.d. e presidentit, Vjosa Osmani, ka reaguar pas fitores së Lëvizjes Vetëvendosje mbrëmë në zgjedhjet e parakohshme që u mbajtën në komunën e Podujevës, raporton Gazeta Express.

Osmani në Twitter ka publikuar duetin e Alicia Keys dhe Brandi Carlile që është publikuar në zgjedhjet presidenciale të vitit 2020 në SHBA.

Kjo këngë u publikua për t’i inkurajuar votuesit që sa më shumë të dalin në zgjedhje.

“Sepse, ti ke zë”, ka shkruar Osmani në Twitter, pa dhënë më shumë komente.

Podujeva shkoi në zgjedhjet e parakohshme pasi kryetari i saj, Agim Veliu, la detyrën për t’u bërë pjesë e Qeverisë në muajin shkurt të këtij viti. Në garën për kryetar të Podujevës kanë qenë Shpejtim Bulliqi i LVV-së, Nexhmi Rudari i LDK-së dhe Naim Fetahu i PDK-së.

Shpejtim Bulliqi do ta udhëheqë komunën për 8 muaj, deri në mbajtjen e zgjedhjeve komunale në tërë Kosovën, pra në fund të vitit 2021.

Të ngjajshme

Drejtuesit e rrjeteve sociale para Senatit lidhur me zgjedhjet në SHBA

albswiss.com

Petritsch: Pas sulmit në Vjenë, ardhja e migrantëve në BE edhe më e vështirë

albswiss.com

PDK demanton lajmin se do të bëhet pjesë e koalicionit qeverisës

albswiss.com