Pas Tomorit, drejtuesit e Milanit po synon ta transferoj sulmuesin e madh nga Chelsea – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Pas Tomorit, drejtuesit e Milanit po synon ta transferoj sulmuesin e madh nga Chelsea

pas-tomorit,-drejtuesit-e-milanit-po-synon-ta-transferoj-sulmuesin-e-madh-nga-chelsea

Drejtorët e AC Milan, Paolo Maldini dhe Frederic Massara po mendojnë për të ardhmen e sulmit, dhe një sulmues i Chelsea është në listën e tyre të dëshirave.

Në këtë drejtim, sipas asaj që raportohet nga The Telegraph, Milani është i interesuar për Tammy Abraham, përcjell ORAinfo.

Anglezi nuk po gjen shumë kohë për të luajtur nën shefin e ri Thomas Tuchel dhe për këtë arsye mund të largohet në verë për të vazhduar karrierën e tij diku tjetër.

Raporti vazhdon të shtojë se vlera e Abrahamit është rreth 35-40 milionë euro, por është e mundur që Chelsea të vendosë ta dërgojë atë në huazim për ta lejuar atë të luajë vazhdimisht.

West Ham duket se është në pozitë pole, por Juventus është gjithashtu i etur pasi Fabio Paratici ka një listë të dëshirave të opsioneve për të shtuar të rinjtë në sulmin e Bianconerëve dhe Abrahami është në të.

Sigurisht që nuk do të jetë e lehtë për Milanin, por ish-sulmuesi i Aston Villa do të përshtatet në mënyrë të përsosur brenda parametrave të kërkuar nga Elliott pasi ai është i ri, ka potencial dhe ka përvojë në Champions League (4 gola në 13 paraqitje në CL). /ORAinfo/

Të ngjajshme

Përfundon takimi me Barcelonën, agjenti dhe babai i Haaland mbërrijnë në Madrid për t’u takuar me Realin

albswiss.com

Haaland thyen këtë rekord në Ligën e Kampionëve

albswiss.com

Punë e kryer: Juventus blen kartonin e super lojtarit

albswiss.com