Alb'swiss TV
Lajme

PDK tha se nuk e voton Haradinajn për president, reagon deputetja e AAK-së

pdk-tha-se-nuk-e-voton-haradinajn-per-president,-reagon-deputetja-e-aak-se

Tha që PDK nuk ka më vota borxh për Haradinajn, Time Kadriaj i përgjigjet Enver Hoxhajt.

Deputetja nga radhët e AAK-së, Time Kadriaj, i është përgjigjur kryetarit në detyrë të PDK-së, Enver Hoxhaj pasi tha që nuk ka më vota nga PDK-ja për kandidatët për president jashtë kësaj partie.

Kadriaj i ka thënë se AAK nuk ka kërkuar përkrahje nga Hoxha por nga themeluesit e PDK-së, bashkëluftëtarë dhe përkrahës të Hashim Thaçit e Kadri Veselit dhe gjithë atyre që kanë kontribuar në luftën e UÇK-së.
“Ne nuk kemi kërkuar përkrahje prej Enver Hoxhës, po kërkojmë përkrahje për presidentin prej themeluesve të PDK-së, bashkëluftëtarë dhe përkrahës të z. Hashim Thaçit e Kadri Veselit dhe gjithë atyre që kanë kontribuar në luftën e UÇK-së dhe kanë kontribuar në shtetndërtimin e Kosovēs.

Tash është shumë e rëndësishme dhe në interes të shtetit, që për shkak të situatës në të cilën gjindemi, një personalitet si Ramush Haradinaj të jetë president!”, tha ajo.

Të ngjajshme

Hoti-Kurtit: Vendimi për mbrojtje institucionale të të akuzuarve është marrë që prej themelimit të Speciales

albswiss.com

Ministrja Haradinaj del para gjykatës, deklarohet e pafajshme

albswiss.com

Drejtësia pa llogaridhënie

albswiss.com