Pele ka dy fjalë për Ronaldon pasi ia theu rekordin – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Pele ka dy fjalë për Ronaldon pasi ia theu rekordin

pele-ka-dy-fjale-per-ronaldon-pasi-ia-theu-rekordin

Pele uron Ronaldon pasi ia theu rekordin.

Legjenda braziliane, Pele ka pranuar se ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo i theu rekordin për më së shumti gola zyrtarë në histori të futbollit.

Me het-trikun ndaj Cagliarit, portugezi arriti në kuotën e 770 golave si profesionist, shkruan lajmi.net.

Së fundmi, Pele ka uruar gjashtë herë fituesin e Topit të Artë, duke theksuar se pendimi i vetëm është që nuk mundi ta përqafojë.

“Cristiano, jeta është udhëtim i vetëm. Secili e bën udhëtimin e vetë. Dhe çfarë udhëtimi të bukur je duke pasur. Të admiroj shumë, e pëlqej kur të shikojë dhe nuk është sekret”.

“Urime për thyerjen e rekordit tim për më së shumti gola në ndeshje zyrtare. Pëndimi im i vetëm është që nuk arrita të të përqafojë sonte. Por, e kam këtë foto në nder tendin, si simbol i miqësisë që kemi pasur për shumë vite”, shkroi ai.

Të ngjajshme

Milan bën gati 30 milionë euro për transferimin e yllit të La Ligas

albswiss.com

Lëndohet LeBron James, kjo është gjendja e tij

albswiss.com

Lamtumirë Pirlo, Juventus gjen trajnerin e ri

albswiss.com