Alb'swiss TV
Sport

Penalltia në minutën e fundit, reagon edhe Milner: VAR po prishin harmoninë e lojës së futbollit

penalltia-ne-minuten-e-fundit,-reagon-edhe-milner:-var-po-prishin-harmonine-e-lojes-se-futbollit

Milner vë në pikëpyetje sistemin VAR.

Liverpooli barazoi në ndeshjen e xhiros së 10-të në Premierligë ndaj Brighton me rezultat 1-1.

Në intervistën e dhënë për media pas lojës së zhvilluar, menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, kritikoi vendimin për penallti në minutën e fundit dhe u irritua nga pyetjet e gazetarit në lidhje me lojën dhe lëndimet e ekipit të tij.

Edhe Andy Robertson zgjodhi rrjetet sociale për të shprehur zhgënjimin e tij për ndeshjen e sotit.

Së fundmi, edhe James Milner shprehi pakënaqësinë e tij dhe tha:’ Është e ditur edhe e qartë tani, duhet të kemi një diskutim për sistemin VAR. Sigurisht që nuk jam i vetmi që mendon në këtë mënyrë që po prishin harmoninë e lojës së futbollit me gjendjen tanishme’, shkroi 34 vjeçari në Twitter.

Të ngjajshme

A do të luajë Ronaldo kundër Barcelonës, zbulohet gjithҫka

albswiss.com

Zbulohet gjithҫka: Ky është plani i Barcelonës për ta transferuar Kylian Mbappen

albswiss.com

Sanchez i jep lajmin e madh Interit

albswiss.com