Alb'swiss TV
Sport

Perez dhe Zidane në takim, a do të ketë shkarkim?

perez-dhe-zidane-ne-takim,-a-do-te-kete-shkarkim?

Takohen Perez dhe Zidane, nuk përjashtohet shkarkimi.

Pas humbjes kundër Shakhtar Donetsk, trajneri i Real Madridit Zinedine Zidane nuk e ka të sigurte pozitën e trajnerit pasi që rrezikon edhe kualifikimin për raundin tjetër.

Skuadra e Realit gjendet e treta në grupin B të Ligës së Kampionëve, me shtatë pikë të grumbulluara por që gjithçka do të vendoset në ndeshjen e fundit, kundër Borussia Monchengladbach.

Sot në mëngjes u takua presidenti i klubit Florentino Perez dhe Zidane, francezi ka pasur besimin e presidentit për dy dekada, së pari si lojtar dhe tani si trajner, duke e rikthyer atë në klub pasi ai u largua nga puna në më pak se një vit.

Por, Zidane nuk është duke treguar rezultate pozitive me klubin madrilen, dhe lëkundjet për pozitën e trajnerit kanë filluar duke aluduar mediat spanjolle edhe për zëvendësuesin e tij.

Perez shfrytëzoi rastin që të fliste shkurtimisht edhe me Sergio Ramos, pasi që prioritet i presidentit tani është rinovimi i kontratës së kapitenit spanjoll.

Gjithçka ndodhi në mëngjesin e së enjtes, në fotografinë zyrtare të Realit për sezonin 2020/21.

Të ngjajshme

U kry, Dybala do ta vesh këtë fanellë pas afatit të janarit

albswiss.com

Lajm katastrofal për Juventusin

albswiss.com

Trajneri i Interit konfirmon mungesën e Lukakut dhe Sanchezit në ndeshjen me Parman

albswiss.com