Perez po e sjell në Real sulmuesin me të rrezikshëm në Evropë – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Perez po e sjell në Real sulmuesin me të rrezikshëm në Evropë

perez-po-e-sjell-ne-real-sulmuesin-me-te-rrezikshem-ne-evrope

Erling Haaland është objektivi kryesor i Realit të Madridit në merkato.

Sipas gazetës madrilène As, Los Blancos janë gati të bëjnë një çmenduri financiare për të transferuar në Santiago Bernabeu yllin e talentuar të Dortmundit.

Drejtuesit e Realit po mendojnë të shpenzojnë 150 milionë euro për kartonin e shtatlartit norvegjez dhe plot 120 milionë euro për kontratën 6-vjeçare që Haaland do të firmosë me Realin, me një pagë prej 20 milionë eurosh në sezon.

270 milionë euro investim për një futbollist në kohë pandemie duken shumë, por një si Haaland ja vlejnë kjo edhe për faktin që presidenti Florentino Perez e pëlqen së tepërmi.

Të ngjajshme

Para ndeshjes me Manchester Unitedin, Pioli jep lajmin e madh

albswiss.com

Tifozët e skuadrës së Liverpoolit kanë arsye për të festuar

albswiss.com

Mediat serbe reagojnë pasi zyrtari i FFK’së detyroi gazetarin spanjoll të thotë “Kosova”

albswiss.com