Pioli me deklaratë bombastike pas fitores së madhe të Milanit kundër Romës – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Pioli me deklaratë bombastike pas fitores së madhe të Milanit kundër Romës

pioli-me-deklarate-bombastike-pas-fitores-se-madhe-te-milanit-kunder-romes

“Ky është Milani me intensitet të lartë”

Stefano Pioli nuk u befasua nga performanca e Fikayo Tomorit në fitoren ndaj Romës, duke shijuar një lojë me tempo dhe intensitet të lartë.

Rossonerët ishin futur në këtë lojë si humbës pas rezultateve të dobëta të fundit dhe kundër ekipit të vetëm që ishte ende i pamposhtur në shtëpi në Serie A këtë sezon.

Sidoqoftë, penalltia e Franck Kessie dhe një goditje e Ante Rebic sollën mjaft rreth një barazimi të përkohshëm të Jordan Veretout.

“Unë i thashë ekipit se dy ndeshje negative nuk mund të na bëjnë të humbasim besimin që kemi ndërtuar së bashku për më shumë se një vit”, ka thënë Pioli.

“Ne shpresonim që të bënim më mirë gjatë dy javëve të fundit, por fakti që jo vetëm duhet të na jepte më shumë motivim. Pjesa jonë e parë ishte e jashtëzakonshme, ne mund të kishim shënuar më shumë gola. Ishte një lojë me tempo dhe intensitet të lartë, lloji që ne dëshirojmë të luajmë”.

“Ishte përballë një skuadre shumë të fortë të Romës, kështu që pësimi i një goli mund të ndodhë, por djemtë meritojnë lëvdata”.

Të ngjajshme

Donnarumma dëshpëron Milanin, i ka dhënë fjalën një gjiganti tjetër

albswiss.com

Hernandez zbulon si e bindi Maldini që t’i bashkohet Milanit

albswiss.com

Napoli publikon listën e lojtarëve të ftuar ndaj Romës – A do të luaj Rrahmani

albswiss.com