Pioli paralajmëron: Po rikthehet Milani i madh – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Pioli paralajmëron: Po rikthehet Milani i madh

pioli-paralajmeron:-po-rikthehet-milani-i-madh

Pioli: “Kjo është rruga e duhur për rikthimin e Milanin të madh”.

Një gol i Simon Kjaer në minutat shtesë shmangu humbjen e Milanit në “Old Trafford” me kuqezinjtë që u larguan nga Anglia me një barazim 1-1, që ua shton shpresat për kualifikim në çerekfinale.

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli u shfaq mjaft i kënaqur me paraqitjen e të tijve në një fushë të vështirë si ajo e “Old Trafford” dhe theksoi se stërvit një skuadër me djem të shkëlqyer, që rriten nga dita në ditë.

“Jam shumë i kënaqur me paraqitjen e futbollistëve të mi, që luajtën me autoritet dhe mbajtën kontrollin e lojës, përballë një kundërshtari vërtetë të fortë. E dinim që na pret nëj ndeshje e vështirë, por unë stërvit një ekip me djem të shkëlqyer dhe takime e paraqitje si kjo na rritin edhe më shumë vetëdijen për forcën tonë. Jemi në rrugën e duhur për të rikthyer Milanin e madh”, u shpreh Pioli.

Sa i përket golit të shënuar nga Franck Kessie në minutën e 11’ dhe të anuluar nga VAR-i për një marrje të topit me dorë, tekniku kuqezi shmangu komentet, duke thënë se ishte larg aksionit dhe nuk kishte pamjen e duhur.

Të ngjajshme

Inter po e transferon yllin e Juventusit

albswiss.com

Laporta në aksion, Barcelona arrin marrëveshje me yllin e Bayern Munich

albswiss.com

Milani në përballjen e vështirë ndaj Fiorentinas, formacionet zyrtare

albswiss.com