Pirlo gjen fajtorin e barazimit ndaj Veronës – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Pirlo gjen fajtorin e barazimit ndaj Veronës

pirlo-gjen-fajtorin-e-barazimit-ndaj-verones

Pirlo: Po të kishim Dybalan dhe Moratan do ishte më lehtë.

Trajneri I Juventusit, Andrea Pirlo, ka reaguar pas barazimit ndaj Veronas në kuadër të xhiros së 24-të të Serie A.

Juventusi barazoi me Veronan me golat e Ronaldos dhe Barak, transmeton lajmi net.

Në këtë ndeshje, munguan lojtarë të rëndësishëm dhe Andrea Pirlo tha se mungesa e tyre bëri dallimin.

Pirlo duke folur për “DAZN” tha se mungesat e penalizuan Juventusin.

“Të kesh lojtarë si Morata dhe Dybala në dispozicion nuk do t’ja lehtësonte punën vetëm Juventusit, por të gjithave skuadrave që do ti kishin ata”, përfundoi Andrea Pirlo.

Me këtë barazim, Juventusi mban pozitën e tretë me 46 pikë, ndërsa Verona qëndron në pozitën e nëntë me 35 pikë.

Të ngjajshme

Trajneri kosovar tregon çfarë duhet të bëjë Challandes për ta ndalë Zlatan Ibrahimovicin

albswiss.com

Plas ‘sherri’ mes kandidatëve presidencialë në Barcelonë

albswiss.com

E papritur, një person nudo futet në fushë dhe ndërpren ndeshjen Granada – Man United

albswiss.com