Alb'swiss TV
Sport

Po kërkohet nga Inter, ky është vendimi i Granit Xhakës për të ardhmen

po-kerkohet-nga-inter,-ky-eshte-vendimi-i-granit-xhakes-per-te-ardhmen

Xhaka kërkohet nga Interi.

Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka nuk mendon largimin nga klubi pavarësisht interesimit së Interit.

Xhaka nisi këtë edicion si titullarë, por kohën e fundit ka nisur të jetë në stol derisa treshja Thomas Partey, Mohamed Elneny dhe Dani Ceballos janë para tij, transmeton lajmi.

Thuhet se “Neurazurët” janë të hapur që ta shkëmbejnë me mesfushorin Christian Eriksen gjatë afatit dimëror.

Sidoqoftë, sipas Calciomercato, 28-vjeçari nuk është i interesuar dhe do e refuzojë këtë ofertë.

Pritet që Xhaka nesër të jetë titullarë ndaj Leeds Unitedit, meqenëse Partey dhe Elneny mungojnë.

Të ngjajshme

“Bomba” e mbërmbjes: Icardi i ka thënë po Milanit?

albswiss.com

Zbulohen prapaskenat: Mesfushori i ri i Milanit mund të vijë nga Portugalia

albswiss.com

Shqipëria në epërsi kundër Kosovës

albswiss.com