Alb'swiss TV
Lajme

Policia dënon 768 persona për mosrespektim të Ligjit anti-COVID

policia-denon-768-persona-per-mosrespektim-te-ligjit-anti-covid

768 persona ndëshkohen për mosrespektim të Ligjit anti-COVID.

Ligji për pandeminë Covid-19, vazhdon të mos respektohet në Kosovë, raporton Gazeta Express.

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se vetëm në 24 orët e fundit janë ndëshkuar 768 persona për mosrespektim të Ligjit anti-COVID.

Kujtojmë se për shkak të rritjes së rasteve me Coronavirus, Qeveria e Kosovës javën që lamë pas ka marrë masa të reja, kështu duke i ndarë qytetet në tri kategori, atë me rrezikshmëri të ulët, rrezikshmëri të mesme dhe rrezikshmëri të lartë.

Të ngjajshme

Plagoset një 19 vjeçar në Prizren, dorasi largohet nga vendi i ngjarjes

albswiss.com

Bëhuni gati, të dielën pritet gjendje kritike nga vërshimet

albswiss.com

Kërkesa e Arben Gashi: Të bëhemi bashkë pozitë e opozitë për ta votuar Buxhetin

albswiss.com