Pothuajse e kryer: Ky do të jetë presidenti i ri i Barcelonës – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Pothuajse e kryer: Ky do të jetë presidenti i ri i Barcelonës

pothuajse-e-kryer:-ky-do-te-jete-presidenti-i-ri-i-barcelones

Ky pritet të jetë presidenti i ri i Barcelonës.

Zgjedhjet presidenciale janë zhvilluar në klubin e Barcelonës.

Joan Laporta, Victor Font dhe Toni Freixa janë tre kandidatët për President të klubit.

Sipas informacioneve të para nga mediat spanjolle, Joan Laporta do t’i fitojë këto zgjedhje dhe do të bëhet president i klubit të madh blaugran.

Laporta ka dalur fitues në të gjitha Exit Pollet e publikuara nga mediumet spanjolle.

Sipas TV 3 Cat, Laporte do t’i fitojë 58.3%, i ndjekur nga Fonte me 31.3, ndërsa në vendin e fundit ndodhet Freixa me 9,3%.

Të ngjajshme

Para duelit ndaj Leeds, Tuchel konfirmon dy mungesa

albswiss.com

Ronaldo po rikthehet në Real, Zidane befason me këtë deklaratë

albswiss.com

I mohohet goli i rregullt në minutat shtesë ndaj Serbisë, Ronaldo ndëshkohet me të verdhë dhe lë fushën i tensionuar

albswiss.com