Alb'swiss TV
Lajme

Prin Prishtina, nga këto komunë vijnë rastet e reja me koronavirus

prin-prishtina,-nga-keto-komune-vijne-rastet-e-reja-me-koronavirus

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë shënuar 11 viktima dhe 85 raste të rjea me koronavirus.

IKSHPK njofton se nga 1.930 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, 855 kanë rezultuar pozitive, përcjell ORAinfo.

Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 298 raste, Mitrovicë 62 raste, Gjilan 60 raste, Vushtrri 50 raste, Fushë-Kosovë 45 raste, Ferizaj 44 raste, Podujevë 37 raste, Prizren 36 raste, Lipjan 34 raste, Gjakovë 25 raste, Pejë 18 raste, Suharekë 17 raste, Drenas 15 raste, Viti 15 raste, Skenderaj 12 raste, Malishevë 11 raste, Kamenicë 10 raste, Klinë 10 raste, Shtime 10 raste, Deçan 8 raste, Rahovec 8 raste, Istog 7 raste, Obiliq 7 raste, Kaçanik 4 raste, Dragash 3 raste, Mamushë 3 raste, Kllokot 2 raste, Novobërdë 2 raste dhe me nga 1 rast komunat Graçanicë dhe Zveçan.

Ndërkaq sot janë shëruar edhe 748 pacienë kurse 11 kanë ndëruar jetë./ORAinfo/

Të ngjajshme

Në komunat që janë në zonë të kuqe, orë policore pas orës 19:00

albswiss.com

Prin Prishtina, nga këto komuna vijnë rastet e reja me koronavirus

albswiss.com

Aksidenti tragjik në rrugën e Kombit, dyshohet për katër viktima dhe një fëmijë në gjendje të rëndë

albswiss.com