Alb'swiss TV
Lajme

Prishtina vazhdon të jetë vatër e koronavirusit

prishtina-vazhdon-te-jete-vater-e-koronavirusit

Prishtina me 319 raste të reja me COVID-19, këto janë të dhënat për komunat tjera.

720 raste të reja me koronavirus janë regjistruar në gjithë vendin.

319 prej tyre janë vetëm në Komunën e Prishtinës, e cila përsëri kryeson me numrin e rasteve të infektuara në 24 orët e fundit, transmeton Klan Kosova.

“Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 319 raste, Gjilan 62 raste, Ferizaj 47 raste, Fushë-Kosovë 44 raste, Podujevë 33 raste, Mitrovicë 27 raste, Prizren 27 raste, Lipjan 23 raste, Pejë 18 raste, Vushtrri 14 raste, Skenderaj 11 raste, Viti 11 raste, Suharekë 10 raste, Kamenicë 9 raste, Malishevë 9 raste, Drenas 8 raste, Obiliq 7 raste, Kaçanik 6 raste, Klinë 6 raste, Gjakovë 5 raste, Rahovec 5 raste, Shtime 5 raste, Deçan 4 raste, Dragash 4 raste dhe me nga 1 rast komunat Graçanicë, Istog, Kllokot, Novobërdë, Zubin-Potok dhe Zveçan”, thuhet në kumtesë.

Të ngjajshme

77 raste të reja me koronavirus dhe 59 pacientë të shëruar në 24 orët e fundit në Kosovë

albswiss.com

Verifikimi vështirëson votimin nga diaspora

albswiss.com

Projektligji për UÇK’në, ndryshon betimi i ushtarit

albswiss.com