fbpx
28.4 C
Geneva
Tuesday, July 16, 2024

Probleme për Romën, ylli i madh do humbasë tre ndeshje

Dzek do humbasë tre ndeshje.

Roma do të jetë pa sulmuesin e saj, Edin Dzeko për tre ndeshjet e ardhshme.

AS Roma ka marrë lajmin e keq se kapiteni, Edin Dzeko, ka pësuar një lëndim në ndeshjen ndaj Bragas në Europa League.

Dzeko doli nga loja në pjesën e dytë, shkaku i problemeve fizike por pas ekzaminimeve mjekësore është mësuar se boshnjaku ka pësuar lëndim të shkallës së parë në pulpën e këmbës së majtë.

Dzeko do jetë jashtë gjatë dy javëve të ardhshme.

Ndeshjet të cilat do të mungojë ai janë, Milan, Fiorentina dhe Genoa.

Të Fundit
spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Postimet më të lexuarat
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img