Probleme për Romën, ylli i madh do humbasë tre ndeshje – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Probleme për Romën, ylli i madh do humbasë tre ndeshje

probleme-per-romen,-ylli-i-madh-do-humbase-tre-ndeshje

Dzek do humbasë tre ndeshje.

Roma do të jetë pa sulmuesin e saj, Edin Dzeko për tre ndeshjet e ardhshme.

AS Roma ka marrë lajmin e keq se kapiteni, Edin Dzeko, ka pësuar një lëndim në ndeshjen ndaj Bragas në Europa League.

Dzeko doli nga loja në pjesën e dytë, shkaku i problemeve fizike por pas ekzaminimeve mjekësore është mësuar se boshnjaku ka pësuar lëndim të shkallës së parë në pulpën e këmbës së majtë.

Dzeko do jetë jashtë gjatë dy javëve të ardhshme.

Ndeshjet të cilat do të mungojë ai janë, Milan, Fiorentina dhe Genoa.

Të ngjajshme

Barcelona publikon listën e të ftuarve ndaj Sevillas

albswiss.com

Chelsea e mposhtë Liverpoolin në Anfield

albswiss.com

Tomori shkëlqeu ndaj Romës, Pioli i ka disa fjalë për të

albswiss.com