Alb'swiss TV
Sport

Probleme të mëdha për PSG-në

probleme-te-medha-per-psg-ne

Probleme për PSG-në, Icardi dhe Sarabia mungojnë ndaj Unitedit.

PSG ka njoftuar se dyshja Mauro Icardi dhe Pablo Sarabia nuk janë të gatshëm për sfidën e radhës ndaj Manchester Unitedit.

Të dy lojtarët ishin të lënduar në stërvitje, ndërsa ende s’janë shëruar plotësisht.

Argjentinasi shkaku i lëndimit këtë edicion ka humbur 11 nga 16 ndeshje të zhvilluara në të gjitha garat.

Kurse, Sarabia në stërvitjen e fundit ka pasur probleme muskulore, andaj më shumë mundësi do mungojë gjithashtu.

Lojtarët e tjerë që do mungojnë janë Julian Draxler dhe Juan Bernet, kurse në dyshime mbesin Thilo Kehrer, Marquinhos dhe Layvin Kurzawa.

Të ngjajshme

Drejtori sportiv i Werderit tregon kur do të kthehet Rashica në fushë

albswiss.com

Messi thyen rekordin e madh të Peles

albswiss.com

Pas infektimit me Covid-19, Ruiz del me një mesazh të papritur

albswiss.com