Alb'swiss TV
Lajme

Propozimi i Shpend Ahmetit: Nëse Kosova mbyllet për një javë do të ngadalësohej përhapja e COVID-19

propozimi-i-shpend-ahmetit:-nese-kosova-mbyllet-per-nje-jave-do-te-ngadalesohej-perhapja-e-covid-19

Kosova po vazhdon të përballet me përhapjen e koronavirusit.

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë që më mirë është që Kosova të mbyllet për një javë sesa kjo mbyllje që po bëhet nga ora 19:00.

Ahmeti tha se nëse Kosova mbyllet për një javë atëherë do të ndikonte që numri i të infektuarve të bie.
“Masat duhet të vlejnë për krejt Kosovën, e ta mbyllim krejt vendin për një javë në mënyrë që të ngadalësojmë përhapjen”, tha Ahmeti në Rubikon.

Ai masat të cilat janë aktualisht në fuqi i vlerëson si “hajgare” dhe të “kota”

Të ngjajshme

Infektologu kosovar: Kosova duhet ta analizojë forcimin e masave për parandalimin e COVID-19

albswiss.com

Gjilani këtë javë ka më pak të infektuar dhe më shumë të shëruar nga

albswiss.com

“Insistuese për Specialen ishte Rusia – Nëse s’do themelohej nga Kosova, do e bënte OKB-ja”

albswiss.com