Alb'swiss TV
Lajme

Pse po ka rritje të numrit të emigrantëve në vendin tonë?

pse-po-ka-rritje-te-numrit-te-emigranteve-ne-vendin-tone?

Pse po rritet numri i emigrantëve në Kosovë.

Ata thonë se “Kosovën po e shfrytëzojnë si vend transit drejt perëndimit” Të rinj të shumtë nga vende të ndryshme të Lindjes së Mesme, janë parë së fundmi në rrugët e Prishtinës.

Të ikur nga vatrat e krizës, nëpërmjet rrugëve ilegale kanë hyrë në Kosovë, për të kaluar më pas në shtetet perëndimore.

Disa prej tyre, teksa u rrëfyen për televizionin tonë, thanë po flenë në parqe pa bukë e ujë, ndërkaq që institucionet përkatëse nuk i kanë ofruar strehim.

Të ngjajshme

Punuan pa kontrata, mbi 150 mijë punëtorë të sektorit privat nuk kanë asnjë cent në Trust

albswiss.com

Për vitin e ri a do të ketë rrymë?

albswiss.com

Lajçak pas takimit me Kisnettin, thotë se BE-ja dhe ShBA-ja ndajnë të njëjtat interesa në Ballkanin Perëndimor

albswiss.com