Publikohen formacionet zyrtare, Getafe – Atletico Madrid – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Publikohen formacionet zyrtare, Getafe – Atletico Madrid

publikohen-formacionet-zyrtare,-getafe-–-atletico-madrid

Getafe – Atl Madrid, formacionet zyrtare

Getafe ka përballë liderin e La Ligas, Atletico Madridin në kuadrër të xhiros së 27-të.

Getafe po lufton për mbijetesë këtë sezon, ata gjenden në pozitën e 15-të me 27 pikë, katër pikë larg zonës së kuqe, transmeton lajmi.net.

Në anën tjetër, Atletico Madrid mban pozitën e parë me 62 pikë dhe kërkon të mbajë distancën me Realin dhe Barcelonën.

Felipe nuk do të paraqitet këtë ndeshje në mbrojtje për Atleticon për shkak të kartonëve të marrë.

Mata dhe Poveda mungojnë për Getafen.

Formacionet zyrtare të klubeve.

Getafe: Soria, Nyom, Djene, Sofian, Olivera, Arambarri, Maksimovic, Alena, Cucerlla, Cucho, Unal.

Atletico Madrid: Oblak, Gimenez, Savic, Hermoso, Trippier, Llorente, Koke, Saul, Carrasco, Suarez, Correa.

Të ngjajshme

‘Vjedhje’ e dyfishtë nga Ancelotti për Milanin dhe Juventusin

albswiss.com

‘Çmenduri’: Ja sa do të fitojë Raiola nga shitja e Haaland

albswiss.com

Man City vë në shënjestër mesfushorin anglez

albswiss.com