Alb'swiss TV
Sport

Publikohet fotoja e fundit e Maradonës nga spitali

publikohet-fotoja-e-fundit-e-maradones-nga-spitali

Fotografia e fundit e Maradonës nga spitali.

Bota e futbollit pësoi një tronditje të rëndë pasi u konfirmua vdekja e Diego Maradonës.

Maradona ndërroi jetë në moshën 60 vjeçare, pasi pësoi një sulm në zemër, fatkeqësisht të cilit nuk arriti t’i mbijetonte.

Ish fituesi i Kupës së Botës pak ditë më parë u detyrua t’i nënshtrohej një operimi në tru, dhe gjithçka u mendua se shkoi mirë.

Disa ditë më vonë, ai u la i lirë për të vazhduar trajtimin në shtëpi.

Tani mediet në Argjentinë, kanë publikuar fotografinë e fundit të Maradonës në spital.

Edhe pse kjo fotografi është bërë disa ditë më herët, mbetet fotografia e fundit publike e legjendës argjentinase.

Të ngjajshme

Kështu u deklarua Maradona për Pelen, Messin, Ronaldon dhe drogën

albswiss.com

Milan në aksion, synon transferimin e super mbrojtësit në janar

albswiss.com

Ronaldo thyen dilemën, tregon edhe sa kohë do të luaj

albswiss.com