fbpx
28.4 C
Geneva
Wednesday, July 17, 2024

Punë e kryer: Juventus blen kartonin e super lojtarit

Juventus blen kartonin e McKennie.

Përmes faqes së saj zyrtare, Juventus ka njoftuar blerjen përfundimtare, duke ushtruar opsionin, të mesfushorit amerikan Weston McKennie, një nga surprizat më pozitive të sezonit 2020/21: “31 paraqitje sezonale, pesë gola të shënuar dhe një trofe tashmë në vitrinë: Super Kupa e Italisë.

Aventura e Weston McKennie me fanellën e Juventusit filloi shumë mirë dhe numrat e tregojnë atë, por mbi të gjitha ndjenjën që ai menjëherë arriti me botën e Juventusit. Ëes është një burim shumë i rëndësishëm për Mister Pirlo dhe ai tashmë ka vendosur nënshkrim me paraqitje dhe gola të rëndësishëm.

Është e pamundur të mos mendosh golin kundër Barcelonës në Camp Nou, ose në Derby della Mole ndaj Torinos, i pari për të me fanellën tonë. Ai është gjithashtu mesfushori më i ri i këtij kampionati me të paktën katër gola për meritat e tij, si dhe shënuesi më i mirë amerikan në historinë e Serie A dhe, që kur luan në Evropë, ky sezon me Juventusin është sezoni në të cilin ai tashmë numëron gola të shumtë në një kampionat të vetëm: gjashtë.

Nga sot ai është gjithashtu një lojtar i Juventusit plotësisht, me klubin e Juventusit që ushtron të drejtën e opsionit për blerjen e kartonit të tij nga Schalke 04″.

Detaje ekonomike: “Juventus Football Club SpA njofton se ka ushtruar opsionin e duhur për blerjen përfundimtare të shfaqjeve sportive të lojtarit Weston McKennie, nga klubi gjerman FC Gelsenkirchen-Schalke 04 për një shumë prej 18.5 milion euro, të pagueshme në tre vite financiare.

Me shfaqjen e kushteve të caktuara gjatë kohëzgjatjes së kontratës së shërbimit sportiv me lojtarin, një vlerësim prej deri në 6.5 milion euro mund të rritet në favor të Schalke. Juventus kishte nënshkruar një kontratë të performancës sportive deri më 30 qershor 2025“.

Të Fundit
spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Postimet më të lexuarat
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img