Alb'swiss TV
Lajme

QKUK pranon një donacion me 38 mijë maska dhe mbi 15 mijë rroba mbrojtëse

qkuk-pranon-nje-donacion-me-38-mije-maska-dhe-mbi-15-mije-rroba-mbrojtese

QKUK furnizohet me 38 mijë maska dhe mbi 15 mijë rroba mbrojtëse.

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, ka njoftuar se Qendra Klinike dhe Universitare e Kosovës ka pranuar një donacion nga UNOPS.

Donacioni përmban 38 mijë maska, dhe 15 mijë e 500 rroba mbrojtëse.

Njoftimi i plotë:

Donacioni i sotëm për QKUK-në nga UNOPS-i (Zyra e Kombeve të Bashkuara për Shërbime të Projekteve), përmban 38,000 maska dhe 15,500 rroba mbrojtëse.

Donacioni është blerje përmes projektit “Ndihma për mbrojtjen / trajtimin e COVID-19 në Kosovë”, të financuar nga Ambasada e Holandës në Prishtinë.

Shtetet, organizatat ndërkombëtare dhe institucionet e huaja në vendin tonë, në vazhdimësi po e ndihmojnë vendin tonë për menaxhimin e Pandemisë.

Jemi falënderues për secilën ndihmë dhe përkrahje!

Qytetarët me disiplinë por edhe me institucionet për zbatimin e masave dhe mbikëqyrjes, do të arrijmë sukses, andaj ndryshoni sjelljen tuaj, për ta ndryshuar gjendjen në Republikën tonë.

Bashkë ia dalim!

Të ngjajshme

QKUK pranon pesë rëntgen mobil për trajtimin e pacientëve me koronavirus

albswiss.com

A e kanë diskutuar koalicionin me PDK-në? Flet nënkryetarja e VV-së

albswiss.com

772 gjoba për mosrespektim të masave në Kosovë

albswiss.com