Rashica më i vlerësuari në fitoren e Werder Bremenit – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Rashica më i vlerësuari në fitoren e Werder Bremenit

rashica-me-i-vleresuari-ne-fitoren-e-werder-bremenit

Milot Rashica, më i vlerësuari në fitoren e Werderit.

Ylli kosovar, Milot Rashica bëri një paraqitje të shkëlqyeshme në fitoren e Werder Bremenit ndaj Eintracht Frankfurtit 2:1.

Rashica dhuroi një asist në golin e barazimit dhe pati impakt të jashtëzakonshëm në këtë fitore.

Ai luajti për 86 minuta, kurse nga WhoScored u vlerësua me notën më të lartë nga të gjith, 8.2.

Me notë të njëjtë u vlerësua edhe autori i golit të fitores, Sargent.

Të ngjajshme

Ibrahimoviq zbulon përfundimisht a do të qëndroj në Milan

albswiss.com

Liverpool përfundon në top katërm, parashikimi i ri nga superkompjuteri

albswiss.com

Kante e pranon se e refuzoi Paris Saint-Germainin

albswiss.com