Rashica pjesë e formacionit të javës në Bundesligë – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Rashica pjesë e formacionit të javës në Bundesligë

rashica-pjese-e-formacionit-te-javes-ne-bundeslige

Rashica pjesë e formacionit të javës në Bundesligë.

Milot Rashica dhuroi të premten një nga performancat më të mira duke ndihmuar klubin të triumfojë ndaj Eintracht Frankfurtit, 2:1.

Rashica dhuroi një asist dhe tregoi lojë fantastike duke i vënë në vështirësi mbrojtjen kundërshtare.

Me këtë performancë, ai ia siguroi vetes një vend në sulmin e formacionit të javës, krah për krah me Leëandoëskin.

Nota më e lartë në formacionin e kësaj jave në Bundesligë ishte për Endo, 9.1, kurse Rashica mori notë 8.2.

Të ngjajshme

Juventus – Napoli, formacionet zyrtare

albswiss.com

Juventus- Ronaldo, vjen lajmi i papritur

albswiss.com

Trajneri i Kosovës: Nuk më intereson se çfarë bën Enrique, por se si të përgatis ekipin tim

albswiss.com