Rashica – Werder, lajm i fundit nga Gjermania – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Rashica – Werder, lajm i fundit nga Gjermania

rashica-–-werder,-lajm-i-fundit-nga-gjermania

Rashica i fokusuar te Werderi.

Milot Rashica ka insistuar se është i fokusuar ta mbyllë edicionin në mënyrën më të mirë të mundshme te Werder Bremeni. Rashica ka thënë se primare për të është rikthimi i formës së tij dhe jo të mendojë për transferim diku tjetër në fund të këtij edicioni.

24-vjeçari ishte pranë largimit nga Werderi në verën e vitit të shkuar dhe në janar të këtij viti por ekipi nga Bundesliga bllokoi gjithçka për shkak se nuk ishte i kënaqur me ofertën. Rashica së fundi është kthyer në fushë pas një mungese të gjatë te Werderi për shkak të lëndimeve.

Paraqitja e tij në ndeshjen e fundit kundër Frankfurtit, në të cilën triumfoi Werderi 2:1 ka dhënë sinjale për kthimin e Rashicës në formën e tij më të mirë.

Rashica këtë edicion ka tri asistime në 13 paraqitje me Werderin në të gjitha garat. Sulmuesi kosovar ka kontratë me ekipin nga Bundesliga deri në verën e vitit të ardhshëm.

Të ngjajshme

PSG konfirmon mungesat e shumta kundër Brest, por rikthehet ky lojtar

albswiss.com

Kjo është dhurata e parë që Laporta pritet t’ia bën Koemanit

albswiss.com

Borussia Dortmund – Sevilla, formacionet zyrtare

albswiss.com