fbpx
16.7 C
Geneva
Saturday, June 1, 2024

Real Madrid – Ramos, ky është lajmi i fundit

Ramos negocion rinovimin e kontratës me Realin.

Më në fund një lajm i mirë për tifozët e Real Madrid dhe kjo vjen në formën e një mirëkuptimi që Florentino Perez dhe Sergio Ramos vazhdimisht flasin në lidhje me rinovimin e kontratës së mbrojtësit.

Pasi refuzoi ofertën e parë të klubit, u frikësua se Ramos mund ta kishte vënë në rrezik marrëdhënien e tij me Florentino, megjithatë takimi mes palës të martën tregoi edhe një herë se marrëdhënia profesionale midis çiftit është e përzemërt, e saktë dhe e sinqertë.
Biseda e shkurtër që ata patën ishte e qetë dhe nëse është e mundur një rinovim do të bëhet e dukshme së shpejti.

Real Madrid është në një periudhë të shkurtimit të kostove, veçanërisht pas pasojave të pandemisë COVID-19 e cila ka goditur rëndë futbollin, ashtu si pothuajse çdo sektor tjetër në jetën e përditshme.

Kërkesat fillestare të Ramos për një pagë të lartë në një kontratë tre-vjeçare janë diçka që Perez nuk mund t’ia plotësojë

Los Blancos kanë mbajtur ofertën e tyre origjinale në tryezë, ndërsa Ramos ende nuk ka pranuar ndonjë propozim të tillë nga një klub tjetër, pavarësisht se ka qenë ligjërisht në gjendje të flasë me klube të huaja që nga dhjetori si pjesë e vendimit të Bosman.

Ndërsa çdo ditë kalon pa lajme, duket se jemi më afër të shohim Ramos të nënshkruajë me Los Merengues.

Të Fundit
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Postimet më të lexuarat
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img