Reali nuk ka më durim, i vendos ultimatum Sergio Ramos-it – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Reali nuk ka më durim, i vendos ultimatum Sergio Ramos-it

reali-nuk-ka-me-durim,-i-vendos-ultimatum-sergio-ramos-it

Realit i vendos ultimatum Sergio Ramos-it

Reali i Madridit vazhdon të këmbëngulë për të rinovuar me Sergio Ramos, por drejtuesit i kanë vendosur një ultimatum mbrojtësit spanjoll. Kapiteni ndodhet në vitin e fundit të kontratës dhe nuk po rinovon.

Presidenti Florentino Perez i ka afruar mbrojtësit zgjatjen e bashkëpunimit me një tjetër vit, me opsionin edhe për vitin e dytë.

Ofertë që nuk e gëzon 34-vjeçarin, i cili ka gati një ofertë 3-vjeçare nga PSG. Marca raporton se pavarësisht raportit shumë të mirë mes Perez dhe Sergio Ramos, ky i fundit ka kohë deri në fund të muajit mars për të dhënë një përgjigje.

Nëse Ramos nuk rinovon atëherë Reali do të përpiqet ta zëvendësojë me David Alaban i cili do të largohet nga Reali i Madridit këtë verë me parametër zero.

Të ngjajshme

Klubi i madh i Premierligës e kërkon Gattuson

albswiss.com

Granit Xhaka reagon pas humbjes së Arsenalit në Emirates

albswiss.com

Bayern i pandalshëm, ‘blindon’ pozitën e parë në Bundesligë

albswiss.com