Reali të fitojë derbin kundër Atleticos, kjo është dëshira e Koeman – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Reali të fitojë derbin kundër Atleticos, kjo është dëshira e Koeman

reali-te-fitoje-derbin-kunder-atleticos,-kjo-eshte-deshira-e-koeman

Ronald Koeman dëshiron që Reali të fitojë derbin kundër Atleticos.

Koeman shpreson që të dielën mbrëma, Real Madridi ta mposhtën liderin e La Ligës, Atletico Madridin.

Pas 25 xhirove, Atletico prin me 58 pikë në La Liga, derisa Barcelona dhe Real Madridi kanë nga 53.

“Rezultati më i mirë do të ishte nëse humb pikë lideri”, u përgjigj Koeman.

Atletico gjithashtu e ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

Të ngjajshme

Skuadrat që siguruan kualifikimin në çerekfinale të Europa League

albswiss.com

Klubi i madh i Premierligës e kërkon Gattuson

albswiss.com

Formacionet zyrtare: Barcelona – Valladolid

albswiss.com